O BuBike

Ideą mojego projektu jest mobilne świadczenie szybkich usług rowerowych. Serwisem rowerów interesuję się od kilkunastu lat, od ok. sześciu lat świadczę te usługi zawodowo. Posiadam wiedzę (opartą również na podstawie własnych doświadczeń zawodowych) na temat ogólnych kwestii rowerowych – nie jeden rower dobrałem i sprzedałem klientowi.


Pomysł na tą formę działalności pojawił się już jakiś czas temu, związanych z nim było dużo przemyśleń i rozterek. Z tego powodu projekt znajduje się w swojej początkowej fazie, czeka mnie jeszcze trochę inwestycji i kilka pomysłów do wdrożenia.
Na chwilę obecną usługi świadczę w czasie wolnym od pracy – tak, normalnie pracuję i zarabiam na rodzinę.

Posiadam narzędzia mniej lub bardziej specjalistyczne, na ten moment są to narzędzia które są konieczne natomiast oczywiście nie posiadam wszystkiego – to wiąże się z inwestycją i kalkulacją na podstawie obserwacji potrzeb rynku.
Powierzając mi swój jednoślad masz pewność że będę go naprawiał tylko i wyłącznie ja – chcę by było to zrobione dobrze bo w ten sposób podkreślam swoje umiejętności i dbam o swoją markę.


Nie prowadzę stanu magazynowego części, możliwe że w późniejszym czasie się to zmieni.
Podstawowe komponenty jednak staram się posiadać na swój użytek, są to m.in linki i pancerze, podstawowe zestawy klocków hamulcowych, dętki. Oczywiście przed spotkaniem przeprowadzam wywiad aby zabrać to co może okazać się przydatne.
Biorąc pod uwagę że wiem jak wygląda sprzedaż stacjonarna komponentów i jak bardzo różni się od sprzedaży internetowej w kwestii ceny, pozostałe komponenty (a jest ich sporo) najchętniej zamawiam bezpośrednio pod nasze obecne potrzeby po cenach internetowych. Tym sposobem nie płacisz za części ceny detalicznej jak w większości serwisów rowerowych które mają je na swoim stanie magazynowym, ja z kolei nie martwię się przyjmowaniem części na stan magazynowy i ich ewidencjonowaniem, czyli Ty oszczędzasz pieniądze a ja czas.
To rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu tym którym aż tak bardzo się nie śpieszy i są w stanie poczekać kilka dni by zaoszczędzić nawet kilka stówek, zwłaszcza że moja prowizja za poświęcony czas na zamówienie części wyniesie nie więcej jak 50 pln przy szukaniu większej ilości produktów – rozbieżności pomiędzy cenami sklepowymi a internetowymi potrafią sięgać kwot czterocyfrowych przy komponentach z wyższych grup.Serwis Bubike.pl działa w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy regulujące prowadzenie działalności nierejestrowej. Więcej na ten temat na stronie GOV.